Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Napětí mezi KLDR a USA roste. Severní Korea hrozí Američanům „totální válkou“

Napětí mezi KLDR a USA roste. Severní Korea hrozí Američanům „totální válkou“

Pchjongjang bude pokračovat v testování raket navzdory rostoucímu vojenskému napětí mezi Severní Koreou a Spojenými státy. Zpravodajské stanici BBC to řekl náměstek severokorejského ministra zahraničí Han Song-rjol. Budeme provádět další raketové testy na týdenní, měsíční a roční bázi," prohlásil. Pohrozil rovněž totální válkou v případě amerického vojenského zásahu.

Americký viceprezident Mike Pence dnes uvedl, že éra strategické trpělivosti se Severní Koreou je u konce.

KLDR o víkendu podnikla u svého východního pobřeží další test rakety, ale neúspěšný. Velitelství amerických sil v Tichomoří uvedlo, že raketa explodovala několik sekund po svém odpálení.

Chceme, aby Severní Korea upustila od svého bezohledného vývoje jaderných zbraní, a také jejich neustálé používání a testování balistických raket je nepřijatelné, uvedl dnes Pence. V uplynulých dvou týdnech se svět stal svědkem síly a odhodlání našeho nového prezidenta (Donalda Trumpa) při akcích v Sýrii a Afghánistánu, upozornil.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes řekl, že doufá, že Spojené státy se zdrží jednostranných akcí vůči KLDR, jako byl nedávný útok střelami Tomahawk na leteckou základnu vládních sil v Sýrii.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek