Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Násilí, hořící ulice, desítky zraněných policistů. 40 fotografií z hamburského pekla

V německém Hamburku začíná zasedání zemí skupiny G20 a provázejí ho masivní protesty. Demonstrace se zvrhly v násilí už v předvečer akce, kdy vzduchem létaly lahve a policie proti protestujícím nasadila vodní děla a další prostředky. Přes 100 strážců pořádku je zraněno. V noci se ulice německého města proměnily v hořící peklo a panují obavy, že se násilnosti budou opakovat. Podívejte se na galerii.

Ve čtvrti Altona neznámí pachatelé zapálili desítky aut, včetně několika policejních. Policisté hlásí i na dalších místech střety s demonstranty, kteří se snaží blokovat cestu delegací do místa jednání G20. Nad městem se v některých místech vznáší černý dým.

720p 360p
Demonstrace proti summitu G20 v Hamburku

Bylo zraněno přes 100 policistů, většinou lehce. Na straně protestujících je také hlášena řada zraněných jejich přesný počet ale není znám. Policie zatím zatkla 29 lidí. Výtržnosti, při nichž v některých ulicích severoněmeckého města hořely barikády a byly poničeny výklady, v brzkých ranních hodinách postupně ustávaly.

Od dnešního rána ale policie hlásí stále častější problémy. Ve čtvrti Altona, která leží západně od centra Hamburku, napadli radikálové policejní stanici, v místě hořela auta. Fotograf agentury DPA uvedl, že ve zdejší ulici Elbchaussee viděl 25 až 30 vyhořelých aut.

V dalších částech města se zase demonstranti snaží blokovat ulice a křižovatky, aby narušili průběh summitu, který začíná dnes dopoledne a bude pokračovat do sobotního odpoledne.

Na televizních záběrech byly vidět skupiny lidí, které zahájily blokády vsedě. Policie upozornila, že žádná shromáždění v koridoru, kudy budou projíždět kolony s politiky, nebude trpět. Po neúspěšných výzvách se pak za pomoci vodních děl a těžkooděnců, kteří odváděli a odnášeli jednotlivé protestující, rozhodla ukončit protest zhruba stovky lidí na ulici Schwanenwik, která je blízko místa, kde nocuje americký prezident Donald Trump.

Hlavní část jednání velkých ekonomik G20 se uskuteční v areálu hamburských veletrhů, které jsou kousek od centra, ale také - jak s oblibou říkají aktivisté - co by kamenem dohodil od čtvrti Sternschanze proslulé levicovým radikalismem. Vedle veletrhů je druhou oblastí s nejpřísnější úrovní ochrany okolí nové budovy Labské filharmonie, kterou dnes státníci také navštíví.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek