Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nástupce Le Penové v čele Národní Fronty zpochybňoval nacistické plynové komory

Nástupce Le Penové v čele Národní Fronty zpochybňoval nacistické plynové komory

Jean-Françcois Jalkh, prozatímní šéf francouzské krajně pravicové Národní fronty, v minulosti zpochybňoval existenci nacistických plynových komor. Na starší článek znovu publikovaný deníkem Le Mond upozorňuje například britský Independent. Jalkh se mezitím od svých dřívějších slov snaží distancovat. 

Jalkh ve starším rozhovoru pro katolický deník La Croix z roku 2000 uvedl, že sice nepopírá holokaust, nicméně má pochybnosti o tom, zda byl plyn Cyklon B využíván k likvidaci Židů. „Z technického hlediska považuji využívání tohoto plynu k masovým popravám za nemožné. Proč? Protože byste potřebovali několik dní k tomu, abyste dekontaminovali prostory, kde byl Cyklon B použit,“ tvrdil Jalkh v rozhovoru.

Nyní si, v záři reflektorů, na inkriminované interview údajně nevzpomíná. „Nepamatuji se, že bych o tom hovořil. Je možné, že jsem rozhovor poskytnul, nicméně toto není mé oblíbené téma,“ tvrdí nyní Jalkh, který je zároveň poslancem Evropského parlamentu.

Politik v čele Národní fronty na tomto postu vystřídal Marine Le Penovou, která dočasně odstoupila ze své funkce. Chce se totiž naplno věnovat přípravám na druhé kolo prezidentské kampaně, které proběhne 7. května a kde se utká s vítězem prvního kola Emmanuelem Macronem.

Krajně pravicová Národní fronta má při zpochybňování historických faktů a souvislostí „tradici“. Zakladatel a bývalý předseda strany Jean-Marie Le Pen například dříve označil plynové komory za pouhý historický detail. Kvůli svým silně antisemitským názorům musel následně z vedení strany odejít.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek