Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Návrat „Barakudy z Aljašky“? Sarah Palinová by mohla být americkou velvyslankyní v Kanadě

Návrat „Barakudy z Aljašky“? Sarah Palinová by mohla být americkou velvyslankyní v Kanadě

Bývalá guvernérka státu Aljaška a kandidátka na viceprezidentku v roce 2008 Sarah Palinová by se mohla stát velvyslankyní Spojených států v Kanadě. V politických kruzích se o tom začalo spekulovat poté, co mluvčí Bílého domu Sean Spicer tuto možnost na dotaz novinářů nevyloučil, ani nepotvrdil.

„V tuto chvíli nemáme žádné další nominace na velvyslance ani žádná jiná prohlášení v této oblasti. Brzy je ale mít budeme,“ řekl Spicer.

Palinová patřila mezi první republikány, kteří současného prezidenta Donalda Trumpa, oficiálně podpořili. „Jste připraveni na vůdce, který Ameriku udělá znovu skvělou?“ Ptala se tehdy Palinová davu na univerzitě v Iowě.

O Palinové se už dříve mluvilo jako o kandidátce na ministryni pro záležitosti veteránů, s Trumpem se kvůli tomuto místo ve vládě měla i v posledních měsících sejít. Nakonec ale jako kandidátka neprošla.

Proti její možné diplomatické kariéře se ale už teď začínají bouřit někteří Kanaďané, kteří svou frustraci vylévají na sociálních sítích.

 

„Milý pane Trumpe: Než abyste jmenoval Sarah Palinovou velvyslankyní v Kanadě, tak nás raději vybombardujte,“ píše na twitteru Kanaďan Doug Youmans. „Tohle je jen proto, že Sarah Palinová vidí Kanadu z Aljašky, že?“ Ptá se na sociální síti Jamie Lendino s narážkou na výrok Palinové, která v dobách kandidatury na viceprezidentku USA bránila své zahraniční zkušenosti tím, že z Aljašky vidí Rusko.

 

Pozice velvyslance v Kanadě je volná od ledna, kdy na ni rezignoval Bruce Heymann v reakci na inauguraci Donalda Trumpa. Z posledních 18 amerických ambasadorů v Kanadě nebyl nikdo politicky jmenovaný.