Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nebude to pád z útesu. Mayová mluví o přechodné dohodě s EU

Nebude to pád z útesu. Mayová mluví o přechodné dohodě s EU

Britská premiérka Theresa Mayová naznačila, že by mohla být otevřená dohodě, která by zemi dala čas na navázání nového obchodního partnerství s Evropskou unií. Částečně tak uklidnila obavy byznysmanů z takzvaného tvrdého brexitu.

Ministerská předsedkyně na schůzi s čelními britskými průmyslníky z organizace CBI řekla, že si uvědomuje, že by se země mohla po opuštění sedmadvacítky propadnout do nejistoty. Situaci přirovnala k střemhlavému pádu z útesu. Aby se tak nestalo, chce její vláda vyjednat s Evropskou unií dohodu týkající se volného obchodu, která se bude vztahovat na dobu po brexitu.

Ministerská předsedkyně si uvědomuje, že nesmí podcenit informovanost obyvatelstva.Ministerská předsedkyně si uvědomuje, že nesmí podcenit informovanost obyvatelstva.autor: ctk/ap

Theresa Mayová chce, aby byli občané Velké Británie dopředu věděli, kterým směrem se jejich vlast bude ubírat. Právě nejistota mezi obyvatelstvem země by podle jejího mínění znamenala problém. „Jsem přesvědčena, že s sebou brexit přinese řadu potíží, na které bude potřeba se zaměřit detailněji. Jsem si jistá, že lidé chtějí dopředu s určitou jistotou vědět, kterým směrem se chce země vydat do budoucna. Na to budeme také hledět, až povedeme vyjednávání,“ slíbila premiérka za sebe i vládu.

Premiérka byznysmeny zároveň potěšila i zamýšleným snižováním daňové sazby pro firmy působící na území Spojeného království. Mayová by tak ráda přilákala do ostrovní země investory ze zahraničí.

Byznysmeni se obávají, co nastane den po brexitu.Byznysmeni se obávají, co nastane den po brexitu.autor: EPA

Navzdory jasně mířenému projevu se ale předsedkyni vlády nepodařilo zbavit špičky CBI všech obav. Myšlenky čelních představitelů organizace se totiž stále častěji točí okolo otázky, co skutečně nastane první den po brexitu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek