Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nechtěný host: Hotel v Hamburku odmítl ubytovat Donalda Trumpa. Náhradu hledá v Berlíně

Nechtěný host: Hotel v Hamburku odmítl ubytovat Donalda Trumpa. Náhradu hledá v Berlíně

Prestižní hotel Four Seasons v Hamburku odmítl ve svých luxusních prostorech ubytovat amerického prezidenta Donalda Trumpa, který se zde začátkem července zúčastní summitu G20. Informoval o tom server Spiegel Online. Například americký ministr zahraničí John Kerry, který zde přenocoval loni v prosinci, takový problém neměl. Trumpův tým proto usilovně hledá náhradu a jako první nasnadě se jeví ubytování v Berlíně.

Informaci německého listu nechtěla mluvčí hamburského hotelu komentovat. Summit je pro místní hotelnictví velkou příležitostí, poptáváno bude zhruba 9000 pokojů, z nichž mnohé jsou již zarezervovány.

Trumpovy spolupracovníci nyní podle serveru přemýšlejí o využití hotelu Adlon v centru Berlína. Ten ale zatím žádný dotaz z Washingtonu neobdržel, tvrdí Spiegel s tím, že americký prezident by mohl být z hlavního města do Hamburku přepravován letecky. Vrcholná schůzka představitelů skupiny velkých ekonomik G20 se v Hamburku koná 7. a 8. července.

Ubytování státníků a zejména amerického prezidenta je spojeno s rozsáhlými bezpečnostními opatřeními. Policie proto upřednostňuje, aby všichni účastníci summitu bydleli v centru Hamburku, uvedl Spiegel. Strážci zákona zároveň chtějí centrum města uzavřít pro demonstranty.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek