Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nejenom Česko. Hackeři zaútočili také na e-maily italské diplomacie, Moskva zapojení odmítá

Nejenom Česko. Hackeři zaútočili také na e-maily italské diplomacie, Moskva zapojení odmítá

E-maily italského ministerstva zahraničí se loni staly po dobu asi čtyř měsíců cílem hackerských útoků. Podle britského listu The Guardian, který se odvolává na italské vládní činitele, panuje podezření, že za útoky stojí Rusko. Podobnému napadení bylo v posledních měsících vystaveno i české ministerstvo zahraničí.

E-maily italských úředníků byly napadeny hackery poprvé někdy na jaře loňského roku a útoky trvaly přes čtyři měsíce, upozornily italské úřední zdroje, podle nichž ale nebyly zasaženy žádné tajné dokumenty.

Malwary byly nasazeny do počítačů detašovaných pracovišť, jako jsou velvyslanectví a konzuláty. Útoky se dotkly komunikace týkající se setkávání italských diplomatů s cizími státními činiteli. Případem se zabývá nyní římská prokuratura.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová v reakci na článek prohlásila, že o tom, že by do věci byla zapletena Moskva nejsou důkazy. „Nejsou žádná fakta, která by dokazovala tato tvrzení,“ odpověděla na dotaz italské agentury ANSA.

Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v souvislosti s hackerským útokem na jeho ministerstvo řekl, že neunikly žádné tajné informace, i když obsah ukradených materiálů ani délku útoku podle něj není možné určit. Odhadl ale, že útoky trvaly několik měsíců.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek