Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nejlepší prostitutky? V Rusku! Putin svérázně odmítl, že by existovalo kompro na Trumpa

Nejlepší prostitutky? V Rusku! Putin svérázně odmítl, že by existovalo kompro na Trumpa

Tvrzení, že Rusko má na zvoleného prezidenta USA nějaký citlivý materiál, Putin označil za naprostý nesmysl. Jedná se podle něj o zjevný padělek. Ruský vůdce při tom použil i poměrně překvapivé vysvětlení a lidi, kteří za aférou stojí, označil za „horší než prostitutky“.

Vladimir Putin kauzu kolem Donalda Trumpa dosud veřejně nekomentoval. Počkal si a teď přišel s o to peprnějším vysvětlením.

Pro pořádek, v kostce o co jde: Americká média přinesla informace, že ruské tajné služby Trumpa v minulosti sledovaly, aby ho později mohly vydírat. A údajně na něj měly i citlivé materiály soukromé povahy – zmapovaly prý i jeho sexuální dobrodružství. Zveřejnění těchto informací zhruba dva týdny před Trumpovou inaugurací zapůsobilo jako rozbuška, jakkoli je zvolený prezident USA odmítá.

A bůhvíproč to teď dovedlo ruského prezidenta k úvahám o prostitutkách. Ti, kdo kauzu rozpoutali, jsou podle něj „ještě horší“.

„Je dospělý. A je to muž, který roky organizoval soutěže krásy a mluvil s nejnádhernějšími ženami světa. Sotva můžu uvěřit, že si odskočil strávit nějaký čas s našimi dívkami nízkých mravů. Ačkoli jsou pochopitelně nejlepší na světě,“ řekl Putin na adresu Trumpa.

Kauza je podle vládce Kremlu snůška výmyslů, které proti zvolenému prezidentovi USA šíří někdo s cílem politicky škodit. Ruský prezident taky poznamenal, že Trump byl při návštěvě Moskvy v listopadu 2013 „prostě podnikatel, jeden z nejbohatších lidí Ameriky“. Moskvu a její tajné služby podle Putina nezajímá každý americký miliardář.

Kreml už dřív vzkázal, že domnělého autora výbušného materiálu nezná. Podle britského a amerického tisku je autorem bývalý agent britské rozvědky Christopher Steele, který jako diplomat působil v Rusku 20 let. Americké tajné služby autenticitu materiálu nechaly bez komentáře, Trump ho pochopitelně důrazně odmítá.

Putin taky uvedl, že se s Trumpem nikdy nesetkal a neví, co od něj čekat v zahraniční politice. Nástup nového prezidenta ale obecně provází očekávání, že se vztahy Ruska s USA zlepší, což Trump sám opakovaně deklaroval jako svůj cíl.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek