Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nejtěžší ztráty od začátku operace proti Kurdům. Turecko přišlo v Sýrii o jedenáct vojáků a vrtulník

Nejtěžší ztráty od začátku operace proti Kurdům. Turecko přišlo v Sýrii o jedenáct vojáků a vrtulník

Turecká armáda utrpěla tři týdny od začátku ofenzivy proti kurdským milicím YPG na severu Sýrie dosud nejtěžší ztráty. V sobotu bylo zabito dohromady 11 tureckých vojáků, z toho dva při zřícení vrtulníku v oblasti Afrín, informovala agentura DPA s odvoláním na armádu. Dalších 11 tureckých vojáků bylo zraněno.

Turecký premiér Binali Yildirm řekl, že příčina zřícení vrtulníku není zcela jasná. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan však členům vládní strany AKP řekl, že vrtulník byl sestřelen při nasazení proti Kurdům v Afrínu. Odpovědným pohrozil, že za to zaplatí vysokou cenu.

Také mluvčí YPG oznámil, že kurdské jednotky zasáhly vrtulník. Od zahájení turecké operace v oblasti by šlo o první sestřelení tureckého vrtulníku, napsala DPA.

V Sýrii se bojuje na několika místech. Syrská armáda a její spojenci útočí na povstalce a radikály v Idlibu a také na povstaleckou enklávu u Damašku, východní Ghútu. Turecká armáda a její syrští spojenci cílí od 20. ledna na severu země na tamní kurdské milice, které označuje za teroristy. Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn v sobotu oznámil, že jenom mezi 4. a 9. únorem přišlo v Sýrii o život 277 civilistů a více než 800 lidí bylo zraněno. Za smrt 230 osob je údajně odpovědná syrská armáda a její spojenci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek