Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nelítostný Everest. Záchranáři šli pro tělo Slováka, našli další čtyři mrtvé

Nelítostný Everest. Záchranáři šli pro tělo Slováka, našli další čtyři mrtvé

Čtyři mrtvá těla byla nalezena ve stanu v nejvyšším výškovém táboře na Mount Everestu. Oznámila to dnes agentura AP s odvoláním na nepálského vládního činitele a koordinátora záchranných operací. Podle nich je našel tým záchranářů, kteří se vydali pro tělo slovenského horolezce Vladimíra Štrby, jenž na Everestu zahynul o víkendu.

Identita obětí, které byly objeveny v noci na dnešek, stále není známá. Na místo se vypravili další záchranáři, aby zjistili více podrobností.

List Himalayan Times napsal, že mezi mrtvými je jedna žena. Dvě oběti jsou prý cizinci a dva zemřelí horolezci jsou místní.

Podle nepálského tisku si letošní lezecká sezona na Everestu vyžádala již devět mrtvých. O víkendu zahynuli na nejvyšší hoře světa kromě Slováka Štrby také Američan, Australan a Ind.

Osmačtyřicetiletý Štrba přišel o život v neděli ve čtvrtém výškovém táboře na Mount Everestu. Do sedla nejvyšší hory světa ho předtím v kritickém stavu a s omrzlinami snesli šerpové. V sobotu Štrba bez použití přídavného kyslíku vystoupil na předvrchol Mount Everestu ve výšce 8749 metrů nad mořem, na kterém se až pozdě večer místního času otočil a začal sestupovat. V noci s ním jeho tým ztratil kontakt.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek