Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Němci jednají v Moskvě o ukončení unijních sankcí. S Putinem se setká Bavor Seehofer, po něm Merkelová

Němci jednají v Moskvě o ukončení unijních sankcí. S Putinem se setká Bavor Seehofer, po něm Merkelová

Bavorský premiér Horst Seehofer dnes odletěl do Moskvy jednat o možnostech ukončení ekonomických sankcí, které Evropská unie uvalila na Rusko kvůli konfliktu na Ukrajině. Předseda vládní CSU se ve čtvrtek setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, jehož brzy poté navštíví i kancléřka Angela Merkelová.

„Nechci žít ve světě, který se vzájemně přetahujeme sankcemi,“ řekl Seehofer před odletem z Mnichova. Zároveň je ale podle něj jasné, že sankce uvalené na Moskvu kvůli ruské anexi Krymu nemohou být ukončeny "za každou cenu," nýbrž že "pro to musí Rusové také něco udělat". Zde má na mysli hlavně úplnou realizaci dohody z Minsku o trvalém příměří mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty v Donbasu.

Seehofer se s Putinem setkal naposledy loni v únoru. Tehdy ale jeho výzva k postupnému zrušení oboustranných sankcí vyvolala na Západě nevoli. Dnes už ale stejný názor prosazuje i sociálnědemokratický ministr zahraničí Sigmar Gabriel, který byl v Moskvě před týdnem.

Seehofer zdůraznil, že svou cestu konzultoval s šéfkou vlády Merkelovou (CDU). „Kancléřka Putina v dohledné době také navštíví,“ oznámil podle agentury DPA.

Rusko patří spolu se Spojenými státy k nejdůležitějším obchodním partnerům Německa. Se Seehoferem proto jede do Moskvy i početná delegace podnikatelů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek