Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Němci jsou proti sjednocování rodin uprchlíků. Příbuzné si chtějí přivést stovky tisíc azylantů

Němci jsou proti sjednocování rodin uprchlíků. Příbuzné si chtějí přivést stovky tisíc azylantů

Podle studie deníku Bild je většina Němců proti opětovnému sjednocování rodin uprchlíků ve Spolkové republice. Proti se v anketě postavilo 58 procent respondentů. Právě spojování rodin bylo v minulosti častým argumentem kritiků, kteří se obávali další migrační vlny, ve které by rodinní přislušníci přišli za jednotlivými migranty.Lidé, kterým je v Německu přiznán uprchlický azyl, mají podle německých směrnic právo na to, aby si do země za jistých podmínek přivedli i své rodinné příslušníky. A právě to je trnem v oku některým Němcům. Počet takových žádostí se totiž v posledních letech zvyšuje, jen od roku 2015 jich bylo 230 tisíc.

Podle ankety je proti znovu sjednocování uprchlických rodin více žen (62 procent) a více východních Němců (67 procent) než západních Němců (56 procent).

Pohledy na tuto tématiku se různí i podle politických názorů. Například proti znovusjednocení se postavilo 95,8 procent voličů protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) a 67 procent Svobodné demokratické strany (FDP).

V Německu se 24. září konají parlamentní volby a téma uprchlíků bude jednou z klíčových otázek v politické kampani. Favorizovaná kancléřka Merkelová, která usiluje o čtvrté funkční období, v posledních týdnech dala najevo, že nehodlá nijak měnit své postoje v citlivém tématu. Mimo jiné hájila své rozhodnutí z roku 2015 přijmout uprchlíky a uvedla, že by ho udělala znovu.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek