Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německá policie evakuovala velké obchodní centrum v Essenu. Bezprostředně tam hrozil teroristický útok

Německá policie evakuovala velké obchodní centrum v Essenu. Bezprostředně tam hrozil teroristický útok

Bezpečnostní složky neprodyšně uzavřely velké obchodní centrum v západoněmeckém Essenu. Akci předcházelo věrohodné varování od zpravodajských služeb, které mluvily o bezprostřední hrozbě útoku. Kdo ho měl připravovat, není zřejmé. Policie po poledni uvedla, že v reakci na situaci posílila i svoji přítomnost na hlavním železničním nádraží ve městě.

Obchodní centrum v Essenu je jedno z největších v zemi. Na místě zasahují psovodi a další specialisté. Podle deníku Bild je v akci několik stovek policistů. Policie nechá budovu uzavřenou celý den.

Bild uvedl, že se jednalo o teroristickou hrozbu. Na středisko se prý chystalo udeřit několik sebevražedných atentátníků s bombami. Jejich jména a původ nejsou známé a sám deník dodává, že není prokázané, že tyto osoby skutečně existují – mohlo se jednat o poplašnou zprávu, kterou ale zpravodajské složky nemohou přehlížet.

„Nákupní středisko a přilehlé parkoviště zůstaly zavřené, zatímco stovka policistů střežila, aby nikdo nemohl vstoupit dovnitř. Policisté vyhnali z budovy i ranní směnu uklízeček,“ popsala situaci agentura AP.

Policie podle agentury AFP uzavřela i stanice metra u střediska Limbecker Platz, ve kterém jsou asi dvě stovky obchodů.