Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německá policie zatkla Syřana, který prý plánoval útok v Berlíně

Německá policie zatkla Syřana, který prý plánoval útok v Berlíně

Německá policie údajně podlě německé tiskové agentur DPA zatkla 17letého syrského mladíka, který prý plánoval sebevražedný teroristický útok v Berlíně.

Policie údajně mladíka zatkla v Braniborsku, potvrdil to ministr vnitra Karl Heinz Schröter. Další podrobnosti včetně toho, jak měl plánovaný útok vypadat, zatím není jasné.

Policejní zátah se skutečnil na severovýchodě spolkové země Braniborsko. Podle Schrötera poslal Syřan své matce elektronickou zprávu, ve které se o plánovaném atentátu přímo zmínil.

Schröter upřesnil, že vyšetřovatelé přišli na stopu mladíka díky upozorněním z jiných německých spolkových zemí. Reuters s odkazem na policii uvedl, že Syřana, který žádal v Německu o azyl, nahlásili úřadům členové jeho rodiny.

Mladík se údajně dle BBC dostal do Německa jako uprchlík v roce 2015. Nyní bydlel v ubytovně pro mladistvé běžence bez příbuzných v Uckermarku. Dříve s ním prý policie neměla žádné problémy. Nyní jej policisté podrobují výslechu a prohledávají jeho pokoj. 

Německo se loni opakovaně stalo terčem islamistických atentátů. Ten nejhorší se stal v prosinci, když při útoku na vánoční trh v Berlíně zemřelo 12 lidí včetně jedné Češky. Další desítky lidí utrpěly zranění.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek