Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německá policie zřejmě předešla teroristickému útoku. Zadržela islamistu, který mohl chystat atentát

Německá policie zřejmě předešla teroristickému útoku. Zadržela islamistu, který mohl chystat atentát

Německá policie zadržela na západě země radikálního islamistu, který podle ní zřejmě plánoval teroristický útok. Dvaatřicetiletý Němec, který k islámu konvertoval a následně se zradikalizoval, byl údajně delší době v hledáčku policie. Policisté zasáhli, když si radikál chtěl pořídit zbraně.

Speciální jednotka německé policie zadržela podezřelého muže ve čtvrtek večer v západoněmeckém Essenu. Odpor nekladl.

„Muže jsme sledovali,“ uvedl dnes mluvčí místního státního zastupitelství Rainer Kock. „Lidi, kteří se radikalizovali, sledujeme,“ dodal. Policii byl muž známý už dříve kvůli drobným trestným činům.

Podle Kocka se zatím nepodařilo zjistit, zda měl zadržený už konkrétní plány na spáchání teroristického útoku. Doufá, že se to podaří zjistit během výslechu.

V Essenu, který leží spolu s Dortmundem či Bochumí v průmyslové oblasti Porúří, došlo k teroristickému útoku loni. Trojice muslimských mladíků tehdy zaútočila vlastnoručně vyrobenou bombou na sikhskou modlitebnu. Při výbuchu utrpěli zranění tři lidé včetně duchovního. Soud za to mladíky, kterým v době spáchání činu bylo 16 let, poslal letos v březnu do vězení na šest, respektive sedm let.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek