Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německému námořnictvu se nedostávají provozuschopné lodě. Nad účastí v misích NATO či OSN visí otazník

Německému námořnictvu se nedostávají provozuschopné lodě. Nad účastí v misích NATO či OSN visí otazník

Německému námořnictvu kvůli nedostatku náhradních dílů, dlouhému stání v loděnicích nebo byrokracii chybějí lodě. V dnešním vydání deníku Bild am Sonntag na to upozorňuje parlamentní zmocněnec pro armádu Hans-Peter Bartels, podle kterého by se bundeswehr neměl zapojovat do dalších misí v rámci NATO, Evropské unie nebo OSN.

„Námořnictvu docházejí lodě, které by bylo možné nasadit (na misi),“ uvedl sociální demokrat Bartels. Podle německé armády jsou v současnosti tři plavidla na misi ve Středozemním moři.

Jedna z největších lodí německé armády, zásobovací tanker Berlin, je od loňského března na půldruhého roku v loděnici. Nicméně podle interní zprávy námořnictva, kterou má Bild am Sonntag k dispozici, bude mimo provoz výrazně déle. Námořnictvo nemá údajně ve skladech základní náhradní díly, jako jsou vstřikovací čerpadla nebo chladiče oleje, dodací lhůty se přitom pohybují v řádu měsíců.

Dobře zato podle Bartelse funguje vyřazování zastaralých lodí. „Šest starých z našich 15 fregat bylo vyřazeno, ale z nových fregat třídy F125 nemohlo námořnictvo převzít ani jednu,“ uvedl.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek