Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německo nabídne Turecku smír. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou už několik měsíců na bodu mrazu

Německo nabídne Turecku smír. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou už několik měsíců na bodu mrazu

Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel chce svou pondělní návštěvu Turecka využít k pokusu normalizovat vzájemné vztahy, které jsou nyní mezi Berlínem a Ankarou na bodu mrazu. Gabriel to v sobotu řekl novinářům.

„Hledáme možnosti, jak učinit první kroky k normalizaci,“ prohlásil Gabriel. Ten se v Turecku sejde se svým protějškem Mevlütem Çavuşogluem.

Jedním z témat hovorů bude i osud německých vojáků na turecké letecké základně Inçirlik, které Berlín zvažuje přesunout do jiné země v regionu. Spor o přítomnost německých vojáků souvisí s rozhodnutím Turecka neumožnit vstup na základu německým poslancům.

Diplomatickou roztržku vyvolaly také německý zákaz tureckým vládním politikům agitovat v německých městech před dubnovým referendem o kontroverzních změnách ústavy či satirická báseň německého komika Jana Böhmermanna, který si tropil posměch z tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, nebo rezoluce německého parlamentu, která uznala masakry Arménů v Osmanské říši během první světové války za genocidu.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek