Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německo přitvrzuje proti problémovým migrantům. Soud potvrdil, že jim stát může vzít dávky

Německo přitvrzuje proti problémovým migrantům. Soud potvrdil, že jim stát může vzít dávky

Německé úřady mohou migrantům krátit sociální dávky, když tito lidé s úřady dostatečně nespolupracují. Rozhodl o tom dnes Spolkový sociální soud v Kasselu, který tak potvrdil verdikt nižšího soudu v případu kamerunského přistěhovalce, jehož se už řadu let německé úřady snaží odsunout.

Žádost dnes devětačtyřicetiletého muže o azyl odmítla spolková republika už v roce 2004. Od té doby se jí ho ale nepodařilo vrátit do země původu, protože muži chybí pas. Úřady Kamerunce opakovaně – celkem 19krát – vyzvaly, aby jim v jejich snaze získat pro něj pas pomohl, ale ten to odmítl.

Úřady v Braniborsku, kde muž žije, mu proto odebraly veškeré příspěvky. Muž má ale nadále zajištěné ubytování a dostává poukazy na oblečení a na jídlo. Kamerunci se ovšem takový postup nelíbil a úřady zažaloval. Soudy včetně Spolkového sociálního soudu však daly úřadům za pravdu a neshledaly na jejich straně pochybení.

Verdikt Spolkového sociálního soudu bude směrodatný i pro ostatní podobné případy.

Případ Kamerunce ukazuje na jaké obtíže někdy narážejí německé úřady při snaze vrátit do zemí původu migranty, kteří nemají nárok na azyl. Německo se proto například i finančně snaží odmítnuté žadatele o azyl motivovat k tomu, aby odešli dobrovolně. Letos se mu to ale příliš nedaří. V období od ledna do března se dobrovolně vrátilo 8468 lidí, loni za stejné období jich přitom bylo 13.848.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek