Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německo se obává závodů ve zbrojení v Evropě

Německo se obává závodů ve zbrojení v Evropě

Německo se obává vypuknutí nových závodů ve zbrojení v Evropě. Podle agentury TASS to dnes v Moskvě řekl německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel před zahájením rozhovoru se svým ruským kolegou Sergejem Lavrovem. Očekává se, že se šéfem německé diplomacie se dnes rovněž setká ruský prezident Vladimir Putin.

Máme obavu, že v Evropě může vzniknout nová spirála zbrojních závodů," řekl Gabriel. Nyní je ještě brzy mluvit o tom, co bychom měli udělat, abychom to nedopustili," dodal podle ruské agentury.

Agentura DPA v této souvislosti připomněla, že Severoatlantická aliance v reakci na ukrajinskou krizi a na roli Ruska v ní rozmístila v Polsku a v pobaltských státech - Estonsku, Litvě a Lotyšsku - na 4000 vojáků. Na druhé straně hranice mezitím Moskva rozestavila desítky tisíc vojáků.

Když se podíváte, jaká mocná vojenská mašinérie tam proti sobě stojí, pak doufám, že se nedá mluvit o tom, že NATO nebo Moskva zahájily závody ve zbrojení," řekl podle DPA Gabriel na toto téma již ve čtvrtek při návštěvě Polska.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek