Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Německý starosta přijal víc uprchlíků, než musel. Teď ho pobodal útočník ve stánku s kebabem

Německý starosta přijal víc uprchlíků, než musel. Teď ho pobodal útočník ve stánku s kebabem

Zřejmě z politických důvodů se v pondělí večer stal terčem útoku nožem starosta města Altena na západě Německa. Politik křesťanských demokratů Andreas Hollstein, který je známý svým otevřeným přístupem k migrantům, utrpěl podle německých médií těžká zranění. Z nemocnice už byl ale propuštěn. Útok odsoudila i kancléřka Angela Merkelová (CDU).

Starostu asi sedmnáctitisícového města muž, který byl zřejmě pod vlivem alkoholu, napadl u občerstvení s kebaby. Ještě předtím se ho dotázal, zda je skutečně místním starostou. Hollsteina po útoku převezla záchranka do nemocnice. "Měl jsem po svém boku pohotové lidi a jsem rád, že ještě žiju," nechal se starosta slyšet po útoku.

„Bezpečnostní úřady vycházejí z toho, že tento útok má politické pozadí," uvedl ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet (CDU). Útočník, který byl zadržen, podle něj učinil několik poznámek o uprchlické politice.

Právě město Altena je známé tím, že přijímá více uprchlíků, než by podle klíče, kterým se rozdělují, muselo.

Útok už odsoudila řada německých politiků. „Jsem zděšena útokem nožem na starostu Andrease Hollsteina - úlevu mi přineslo, že už může být znovu se svou rodinou," vzkázala přes svého mluvčího na twitteru kancléřka Merkelová. "Díky těm, kdo mu pomohli," podotkla také.

O hrozné zprávě z Alteny na twitteru píše ministr spravedlnosti Heiko Maas (SPD). „Nemůžeme nikdy přijmout, že budou lidé napadáni jen proto, že pomáhají ostatním. V naší zemi nesmí být místo pro nenávist a násilí."

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek