Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nemilosrdní Francouzi zlomili hůl nad Fillonem. Podle většiny by měl volby vzdát

Nemilosrdní Francouzi zlomili hůl nad Fillonem. Podle většiny by měl volby vzdát

Tři čtvrtiny Francouzů jsou přesvědčeny, že reprezentant konzervativní pravice François Fillon by měl odstoupit z boje o prezidentské křeslo. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, o němž informovala rozhlasová stanice France Info. Výsledek podle ní dokazuje, jak špatnou pověst má Fillon ve společnosti po sérii skandálů.

Třiašedesátiletý politik ztrácí příznivce od ledna a průzkumy naznačují, že skončí už v prvním kole hlasování 23. dubna. Podle průzkumu pro France Info je 90 procent dotázaných přesvědčeno, že Fillon není čestný člověk. Tři čtvrtiny se domnívají, že je nepřesvědčivý a nezajímá se o jejich problémy.

Fillona v úterý francouzská justice obvinila v rámci zkoumání údajně neoprávněných příjmů jeho manželky a dětí jako parlamentních asistentů ze zpronevěry veřejných financí. Ve čtvrtek se vyšetřování rozšířilo o kauzu darovaných luxusních obleků.

Navzdory klesající podpoře se Fillon odmítá vzdát své kandidatury. Už dnes přitom končí lhůta, ve kterou mohou kandidáti na funkci hlavy státu podat vyplněné přihlášky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek