Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Není to něco, co by mě zajímalo“. Oprah řekla NE kandidatuře na prezidentku. Průzkumy ji označovaly za Trumpovu Nemesis

„Není to něco, co by mě zajímalo“. Oprah řekla NE kandidatuře na prezidentku. Průzkumy ji označovaly za Trumpovu Nemesis

Jedna z nejvlivnějších světových celebrit Oprah Winfreyová vyloučila, že by chtěla za dva roky kandidovat na post amerického prezidenta. Pro magazín InStyle uvedla, že na takovou práci by neměla buňky. Její hypotetická kandidatura proti Donaldu Trumpovi přitom měla širokou podporu, zejména po jejím projevu na lednovém předávání Zlatých glóbů, který spekulace o jejích politických plánech umocnil.

Právě projev americké celebrity na Glóbech vzbudil očekávání, že by se úspěšná moderátorka, herečka a vydavatelka mohla současnému republikánskému prezidentovi ve volbách postavit. „Přichází nový den a až se konečně rozední, bude to proto, že mnoho skvělých žen a neobyčejných mužů urputně bojují za to, aby se stali lídry. Aby nás mohli vzít do doby, kdy už nikdo nebude muset tweetovat #MeToo,“ hřímala Oprah, čímž si vysloužila mohutné ovace publika. 

Její projev okamžitě vzbudil dohady, že by jedna z nejvlivnějších světových celebrit mohla kandidovat na amerického prezidenta. Mnoho dalších hvězd jí vyslovilo svou podporu, na sociálních sítích se začaly sdílet hashtagy #Oprah2020 a #OprahForPresident. Winfreyová nicméně nyní utnula spekulace a řekla jasné ne.

„Vždy jsem si byla velmi dobře vědomá toho, co zvládnu a co ne. A kandidovat na prezidenta není něco, co by mě zajímalo. Myslím, že bych na to ani neměla buňky,“ uvedla Winfreyová, která v roce 2012 hlasitě podporovala Baracka Obamu.

Prezident Donald Trump již dříve zmínil, že mu kandidatura Winfreyové přijde „zábava.“ Dodal, že by herečku a moderátorku porazil.

Závěry ankety, kterou přinesl server CNN, jsou nicméně opačné. Winfreyová by podle ní Trumpa ve volbách hravě strčila do kapsy. Získala by 51 procent hlasů, zatímco současná hlava USA jen 42. Ještě výraznější náskok nicméně anketa přisoudila profesionálním demokratickým politikům Joe Bidenovi a Berniemu Sandersovi.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek