Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Neotřesitelná Merkelová je znovu nejmocnější ženou světa. Přestože v posledních volbách utrpěla ztráty

Neotřesitelná Merkelová je znovu nejmocnější ženou světa. Přestože v posledních volbách utrpěla ztráty

Německá kancléřka Angela Merkelová porazila Theresu Mayovou, Melindu Gatesovou a Sheryl Sandbergovou a již posedmé v řadě se podle časopisu Forbes stala nejmocnější ženou světa. A to i navzdory tomu, že její vítězná strana CDU nedávno ve volbách získala méně hlasů než v minulých letech. 

Autorita německé kancléřky Angely Merkelové se po zářijových volbách poněkud snížila. I když její strana CDU zvítězila, v počtu hlasů utrpěla ztráty. I přesto se Merkelová podle časopisu Forbes stala posedmé v řadě nejmocnější ženou světa – ze 100 nejvlivnějších žen opět obsadila první příčku.

Celkově se Merkelová stala nejvlivnější ženou světa již po dvanácté. Britská premiérka Theresa Mayová se umístila na druhém místě. Na třetím místě pak skončila filantropka a manželka nejbohatšího muže světa Billa Gatese Melinda Gatesová. Dále následovaly provozní ředitelka Facebooku Sheryl Sandbergová či generální ředitelka General Motors Mary Barraová.

360p
Angela Merkelová přichází na podium po oznámení výsledků

Jména na seznamu nejvlivnějších žen sestávají ze sedmi výchozích kategorií, které zahrnují miliardáře, podniky, finance, média, politiky, filantropy/nevládní organizace a technologie. „Společně tyto ženy přímo ovlivňují více než tři miliardy lidí,“ cituje výkonnou viceprezidentku Forbes Media Moiru Forbes portál The Guardian.