Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nepoučitelný. Trump opět zaútočil na moderátory, kritiku schytává už i od spřátelených médií

Nepoučitelný. Trump opět zaútočil na moderátory, kritiku schytává už i od spřátelených médií

Americký prezident Donald Trump se opět pustil do verbálních urážek dvojice amerických moderátorů, kteří jej tento týden kritizovali v pořadu televize MSNBC. Trump na twitteru kromě několika dehonestujících přirovnání přišel s ničím nepodloženým tvrzením, že jejich mediální firma jimi manipuluje proti němu. Prezident kvůli svým výpadům čelí sílící kritice i ze strany těch médií, která jsou mu obvykle nakloněna. Trump na svém twitteru uvedl, že používá „moderní styl prezidentování“.

Spor s profesními a životními partnery Mikou Brzezinskou a Joe Scarboroughem začal poté, co se Trump ve čtvrtek neovládl a zareagoval na kritická slova z jejich pořadu Morning Joe. Od té doby plní americká média řada prohlášení z obou stran. Zatímco moderátorská dvojice Trumpa obvinila, že se ji snažil zastrašovat hrozbou otištění nactiutrhačného článku v bulvárním listu National Enquirer vydávaném jeho přítelem, šéf Bílého domu dnes kontroval dalším časně ranním tweetem.¨

720p 480p 360p 240p
Trumpovy přešlapy

„Šílený Joe Scarborough a Mika blbá jako tágo nejsou špatní lidé, ale jejich málo sledovaný pořad ovládají jejich šéfové z NBC,“ napsal Trump, který o pár dní předtím o Brzezinské přes twitter sdělil světu, že při jejich setkání „ošklivě krvácela z faceliftu“.

Vedení televize jeho výrok ponechalo bez komentáře a zatím se neozval ani nikdo z moderátorské dvojice. Prezident Trump na svém twitteru uvedl, že jeho styl používání sociálních sítí není pouze prezidentský, nýbrž že to je  „moderní styl prezidentování“.

Trump během loňské prezidentské kampaně neblaze proslul řadou urážlivých výroků o svých politických konkurentech, ženách či přistěhovalcích, řada Američanů však doufala, že po vstupu do Bílého domu z respektu k prezidentskému úřadu používání vulgarismů omezí. Současná vlna tweetů však přiměla k negativní reakci například i tradičně vstřícně naladěnou televizi Fox News, která tento týden přerušila vysílání brífinku z Bílého domu a zařadila velmi kritický rozhovor s Trumpovým poradcem na téma jeho urážlivých výroků. Další z médií vlastněných Trumpovým spojencem Rupertem Murdochem, deník The New York Post, reagoval na prezidentovu twitterovou smršť trojslovným komentářem. „Přestaňte. Prostě přestaňte.“

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek