Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Nevím, nepamatuji si." Říká slovenský ministr vnitra Kaliňák o událostech kolem kauzy Gorila

„Nevím, nepamatuji si." Říká slovenský ministr vnitra Kaliňák o událostech kolem kauzy Gorila

Obvinění všemi směry a vyhýbavé odpovědi. Tak by se dal shrnout rozhovor slovenského ministra vnitra Roberta Kaliňáka s novináři, když přišla na přetřes korupční kauza Gorila. Politik tvrdí, že vyšetřování neovlivňoval a na řadu událostí si prý nepamatuje.

Ministr vnitra za sociálně-demokratickou stranu Smer nerad hovoří o kauze Gorila. V korupční aféře, která otřásla Slovenskem před šesti lety, se jednalo o propojení politiků s investiční skupinou Penta. Na nesrovnalosti upozornil bývalý policista Marek Gajdoš.

Toho podle informací nezávislého slovenského Denníku N označil Robert Kaliňák za „neschopného vyšetřovatele, který se zbavuje zodpovědnosti, kydá špínu a je spřízněný s novináři.“ Když měl ale politik prostor pro vysvětlení, vůbec jej nevyužil.

„Nevím, nepamatuju si,“ odpovídal sociální demokrat na dotazy reportérů. Zpravodajce Denníku N Monice Tódové pak opakovaně řekl, že v jeho očích není novinářkou a nejprve poměrně nevybíravě odmítl reagovat na její dotazy. Později řekl, že do průběhu vyšetřování nezasahoval. Redakce záznam zveřejnila na svém facebooku.

Bývalý policista, který na případu pracoval, ale tvrdí něco jiného. „Poté, co jsme zkraje roku 2015 chtěli zahájit jedno trestní stíhání, mě zavolali k prezidentovi Gašparovi (pozn. Policejního sboru) do kanceláře s tím, že tam je ministr Kaliňák a chce se mě na něco zeptat. Měl tam tehdy nějakou tiskovku. Ptal se mě, jak je to s tím stíháním, protože to může poškodit Slovenskou informační službu v očích zahraničních partnerů,“ řekl slovenskému tisku Marek Gajdoš.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek