Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nevlastní otec brutálně znásilnil desetiletou dívku. Úřady teď hrozí, že jí nepovolí potrat

Nevlastní otec brutálně znásilnil desetiletou dívku. Úřady teď hrozí, že jí nepovolí potrat

Dětství desetileté dívky ze státu Harijána na severu Indie si drtivá většina jejích vrstevníků dokáže představit jen stěží. Po opakovaném znásilnění nevlastním otcem je v pátém měsíci těhotenství. Místní lékaři úřadům doporučují, aby dívka mohla pokročilé těhotenství přerušit. Konečné slovo však bude mít soud.

V pouhých deseti letech byla indická dívka opakovaně znásilněna svým nevlastním otcem, který je zároveň i její strýc, když její matka odešla do práce. Ta sexuální násilí na její dceři okamžitě nahlásila policii, která muže zadržela.

Zatímco její strýc sedí ve vyšetřovací vazbě, rodina dívky usiluje o to, aby se v takto útlém věku porodu nechtěného dítěte vyhnula. Jít na potrat po dvacátém týdnu těhotenství ale indické zákony nedovolují. Výjimkou jsou pouze případy, kdy je žena v ohrožení života.

Lékaři si s případem delší dobu nevěděli rady a tvrdili, že přerušení těhotenství u desetileté dívky „je na hraně“. „Je těhotná přibližně 20. týden, ale mohlo by to být také 19, nebo 21 týdnů. Technologie není tak pokročilá, aby vám řekla, ve kterém týdnu přesně jste,“ řekl před časem lékař z Postgraduálního institutu lékařských věd Ašok Chauchan. Doktoři proto nevěděli, zda je přerušení těhotenství v souladu se zákonem, nebo ne.

Po těžkém rozhodování lékaři z institutu nakonec doporučili, aby dívka přerušení těhotenství podstoupit mohla. Konečný verdikt musí ještě potvrdit soud, který už ale naznačil, že doporučení lékařů přijme.

Případ desetileté dívky přichází jen krátce po brutálním znásilnění a vraždě 23leté indické ženy, které skupina mužů rozbila lebku cihlou. Její tělo okousané od toulavých psů se pak našlo na otevřeném poli.

Sexuální násilí na ženách je v zemi dlouhotrvajícím problémem, proti kterému se před pěti lety vzedmula silná vlna protestů. Rozsáhlé demonstrace následovaly po znásilnění mladé dívky několika studenty v autobusu v Novém Dillí.

Navzdory rozhořčení občanů, podle kterých vláda dělá proti sexuálnímu na ženách málo, je jen v indickém hlavním městě denně registrováno 50 trestných činů proti ženám, včetně minimálně čtyřech případů znásilnění. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek