Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nová zbraň Islámského státu. Své přívržence vyzývá ke žhářským útokům

Nová zbraň Islámského státu. Své přívržence vyzývá ke žhářským útokům

Novou zbraní Islámského státu by se měl stát oheň. Teroristé k tomu vyzvali v novém čísle svého časopisu Rumíja, kterým se obracejí na své přívržence a sympatizanty. Ti by teď podle jejich představ měli na Západě podnikat žhářské útoky. Informoval o tom americký server Daily Beast. 

„Je to rychlá možnost pro kohokoliv, kdo se chce zapojit do kampaně spravedlivého teroru,“ stojí v časopise. Výhodou této taktiky podle něj je, že k ní lze využít snadno dostupné materiály (tj. hořlaviny), a není potřeba střelných zbraní nebo nákladních aut jako v případě jiných útoků Islámského státu.

„Těmito snadno dostupnými prostředky lze jednoduše terorizovat celý národ,“ píší teroristé v rubrice časopisu, která se věnuje taktice džihádistických útoků. V minulosti se v ní detailně popisovalo, jak pro terorismus využít nákladní auta anebo střelbu do větší skupiny lidí. Nové taktice se věnuje článek s nadpisem „Žhářské útoky“.

Úmyslně založené ohně podle něj v dějinách hrály důležitou roli v guerillových válkách. Lze díky nim zničit celá města, čtvrti i důležitý soukromý nebo vládní majetek. Teroristé zároveň tvrdí, že tuto taktiku už úspěšně použili v Rusku. Údajně stáli za nedávným rozsáhlým požárem továrny na nábytek na předměstí Moskvy, který zasáhl i vedle stojící chemičku.

Hořlaviny jsou podle teroristů snadno dostupné. Žhářským útokům je tak těžké zabránit. „Pro úpěšný útok není potřeba víc než kanystr benzinu,“ píše se v článku. Džihádisté by se podle něj k útoku neměli zapomenout přihlásit – třeba nápisem na zdi blízko místa požáru.

Článek zároveň popisuje zcela konkrétní cíl – baptistický kostel v Dallasu. Islámskému státu vadí, že tamní pastor Robert Jeffries označil islám za „zlé náboženství“, které podle něj propaguje pedofilii. „Jde o populární místo, kde se scházejí křižáci, které jen čeká na to, až ho někdo spálí,“ stojí v popisku pod fotkou kostela.

Džihádisté se pro svou novou taktiku inspirovali nedávnou vlnou požárů v Izraeli. Rozsáhlé úmyslné ohně na dlouhou dobu zaměstnaly tamní hasiče.  

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek