Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nové informace o útoku na fotbalisty Dortmundu. Pocházely nálože ze zásob německé armády?

Nové informace o útoku na fotbalisty Dortmundu. Pocházely nálože ze zásob německé armády?

Nálože, které poškodily autobus fotbalistů Dortmundu, možná patřily německým ozbrojeným silám. S odkazem na nejmenovaný zdroj blízký vyšetřování o tom informoval deník Welt am Sonntag.

Nálože, které poškodily autobus fotbalistů Dortmundu, možná patřily německé armádě. S odkazem na nejmenovaný zdroj blízký vyšetřování o tom v sobotu informoval deník Welt am Sonntag.

„Nálože možná pochází ze zásob německých ozbrojených složek, vyšetřovatelé tuto možnost stále prošetřují,“ uvedl zdroj deníku. O vojenském původu náloží svědčí dle svědka to, že k použití vojenské rozbušky je třeba odborných znalostí, k nimž se prý není úplně jednoduché dostat.
 
Kdo útok provedl, zatím není jisté. Na místě se sice našly dopisy, které navádějí k tomu, že útok spáchali islamisté, vyšetřovatelé však mají o této verzi pochyby. V pátek o tom s odvoláním na zprávu vyšetřovatelů  informovaly německé rozhlasové a televizní stanice NDR a WDR a list Süddeutscher Zeitung. Policie pracuje také s teorií, že útok mohli provést levicoví či pravicoví radikálové. 
Autobus s fotbalisty bundesligového Dortmundu v úterý večer cestou na domácí zápas čtvrtfinále Ligy mistrů s Monakem poškodily tři exploze. Zranění ruky při nich utrpěl španělský obránce Marc Bartra, který byl převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci. Zraněn byl i jeden z policistů, který autobus doprovázel.
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek