Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Nový Janukovyč.“ Saakašviliho stoupenci žádali v Kyjevě demisi Porošenka

„Nový Janukovyč.“ Saakašviliho stoupenci žádali v Kyjevě demisi Porošenka

Na mítinku v centru Kyjeva se dnes sešlo několik tisíc stoupenců Michaila Saakašviliho, který nyní pobývá v Nizozemsku. Shromáždění svolal bývalý gruzínský prezident a oděský gubernátor ještě před svým vyhoštěním do Polska. Saakašvili nyní pobývá u své rodiny v Nizozemsku

Účastníci demonstrace z improvizované tribuny u památníku národního básníka Tarase Ševčenka obviňovali Porošenka, že otevřel oligarchům cestu k ovládnutí státní moci. Podle agentury Unian nesli lidé transparenty s nápisy "Porošenko nový Janukovyč" a "Porošenko není náš prezident". Několik demonstrantů přišlo na akci s prapory politické strany Vlast expremiérky Julije Tymošenkové.

Organizátoři demonstrace obvinili kyjevskou radnici z pokusu akci sabotovat, protože stanici metra ležící nejblíže mítinku město uzavřelo. Po anonymních hrozbách pumovým atentátem bylo kromě toho evakuováno a uzavřeno šest dalších stanic podzemní dráhy.

Saakašvili na Ukrajině založil stranu nazvanou Hnutí nových sil, která je hlavním organizátorem dnešní demonstrace. Na jednom z náměstí chtějí její aktivisté postavit stanový tábor. Podle ukrajinských médií se demonstrace dnes konaly i v Charkově a několika dalších městech.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek