Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Novým šéfem FBI bude muž, který pomohl potopit ENRON a pracoval pro Bushe

Novým šéfem FBI bude muž, který pomohl potopit ENRON a pracoval pro Bushe

Americký prezident Donald Trump dnes na sociální síti Twitter oznámil, že na post šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování navrhne Christophera A. Wraye. Ten má vystřídat Jamese Comeyho, kterého Trump odvolal, protože podle něj ztratil důvěru. Comey bude přitom ve čtvrtek vypovídat před senátním výborem pro dohled nad tajnými službami. Podle médií by měl potvrdit, že na něj americký prezident vyvíjel nátlak, aby zastavil vyšetřování bývalého bezpečnostního poradce Bílého domu Michaela Flynna, který odstoupil kvůli nejasným vazbám na Rusko.

Wray v letech 2003 až 2005 působil jako vysoký státní úředník na ministerstvu spravedlnosti ve vládě prezidenta George W. Bushe. Po odchodu z vlády pracoval pro právnickou firmu King&Spalding, kde se věnoval nejzávažnějším případům. Američané jej považují za jednoho z nejlepších právníků, který je schopen „rozlousknout“ i velmi složité problémy, což Trump nepochybně bude potřebovat.

Wray to rovněž dokázal při vyšetřování pádu obří nadnárodní korporace ENRON, který na přelomu tisíciletí otřásl globální ekonomikou. Pravděpodobný nový šéf FBI tehdy vedl speciální jednotku vyšetřovatelů, stejně jako v dalších závažných případech zpronevěry.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek