Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

O 24 let starší femme fatale. Kdo je žena, bez které by Macron na prezidenta nikdy nekandidoval

O 24 let starší femme fatale. Kdo je žena, bez které by Macron na prezidenta nikdy nekandidoval

Téměř pětadvacetiletý věkový rozdíl, který dělí momentálního favorita druhého kola francouzských prezidentských voleb Emmanuela Macrona a jeho starší manželku a bývalou učitelku Brigitte, stále nedává lidem spát. Potkali se, když Macronovi bylo teprve 15. Známí politika se shodují, že by se bez ní nikdy pro prezidentskou kandidaturu nerozhodl. Je mu totiž skutečnou životní družkou – v dobrém i ve zlém, oporou, která jej nenechá padnout.

Francie pamatuje různé ženy, které stály po boku lídrů, a jejich osudy jsou pestře různé. Marie Antoinetta svým provokativním rozmařilým životním stylem přispěla k propuknutí francouzské revoluce. Císařovna Josefína se v hloubi 19. století rozváděla, jelikož nedala Napoleonovi kýženého dědice. Henrietta, manželka premiéra Josepha Caillauxe, v roce 1914 zavraždila editora deníku Le Figaro, jelikož představoval pro jejího muže hrozbu.

Danielle Mitterandová si nelámala hlavu s dvojím životem svého nevěrného manžela Francoise a zařídila si milostný život po svém. Manželka Nicolase Sarkozyho Cecilia od hlavy státu pouze půl roku od manželova zvolení uprchla se svým milencem, rozruch následně vzbudil i jeho vztah s Carlou Bruniovou. A partnerka Francoise Hollanda novinářka Valerie Trierweilerová poté, co se provalila jeho nevěra s mladou herečkou, neváhala využít své stylistické dovednosti a do detailu svůj vztah s prezidentem popsala v knize.

Momentálně stojí jen krůček od Elysejského paláce Brigitte Macronová a je nade vši pochybnost jasné, že pokud se stane první dámou, zařadí se po bok těch pozoruhodných. „Emmanuel Macron by bez ní nikdy nevyplul na tuto dobrodružnou cestu,“ cituje web Bloomberg Marca Ferracciho, který je činný v Macronově prezidentské kampani a současně byl přítomen na svatbě v roce 2007 jako svědek. „Její přítomnost je pro něj základní nutností.“

To ostatně připouští i sám prezidentský kandidát. „Bez ní bych nebyl tím, kým jsem,“ řekl na adresu své manželky na jednom ze setkání se svými příznivci a dav začal nadšeně skandovat Brigittino jméno. V den prvního kola francouzských voleb byli vidět Emmanuel Macron a Brigitte všude pouze ruku v ruce, bylo tak patrné, jak moc mu v důležitých životních okamžicích jeho žena pomáhá.

Co pro ně bude v případě Macronova zvolení nebetyčnou výzvou je, aby se nestali jakousi atrakcí. Mají ale nakročeno správným směrem, za dvacet let, co jsou spolu, jejich vztah přitahuje pozornost a je často propírán na prvních stranách. „Je to netypický pár, ale to jen posiluje jejich vztah,“ tvrdí Marc Ferracci.

Velkou výhodou pro ambiciózního politika pak je skutečnost, že se šéfka nejvlivnější francouzské paparazzi agentury Bestimage, Michele Marchandová neboli Mimi, počítá mezi jeho příznivce. „Jsou to ryzí a obyčejní lidé,“ nadnesla v jednom z poskytnutých interview. Do Brigitte se naopak opřelo dubnové vydání britského magazínu Vogue, kde redaktor žasl nad vzhledem možné první dámy, jejím silným opálením a peroxidovými vlasy. Jindy novináři podezírali Macrona z homosexuality.

To vše společně prezidentský kandidát a jeho starší manželka překonali a lze tak říci, že mají dobrou výchozí pozici pro případ, že se z nich stane vůdčí pár Francie. „Nemáme klasickou rodinu, to je nezpochybnitelná realita,“ uvědomuje si Emmanuel Macron a neváhá to přiznat na veřejnosti. „To ale ještě neznamená, že by v naší rodině bylo méně lásky.“

Ze strany manželky se mu kromě toho dostává nedocenitelné podpory. „Po jeho boku jsem zapojena do veškerého dění v jeho životě za posledních dvacet let. Vždycky jste překvapení, když vidíte manželku, jak stojí po boku svého muže. Je čas, aby se věci vyvíjely. Je to místo, kam patříme,“ řekla Brigitte Macronová reportérům na říjnovém setkání ve Štrasburku. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek