Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

O strůjce brexitu Farage se zajímá FBI. Kvůli vlivu na americké volby

O strůjce brexitu Farage se zajímá FBI. Kvůli vlivu na americké volby

Někdejší předseda britské protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage je v rámci objasňování případného ruského vlivu na prezidentské volby ve Spojených státech předmětem zájmu amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). S odvoláním na své zdroje o tom dnes informoval list The Guardian. Strana UKIP označila zprávu deníku za absurdní a podobně zareagoval i Farage, který zdůraznil, že ho s Ruskem nepojí žádné vazby.

Farage nečelí žádnému obvinění, není podezřelý a není ani cílem vyšetřování, FBI ho podle The Guardianu vede jako takzvanou zájmovou osobu.

Důvodem jsou podle zdrojů deníku Farageovy kontakty na členy volebního štábu nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa a také na zakladatele portálu WikiLeaks Juliana Assangea. WikiLeaks na svém webu zveřejňuje citlivé tajné vládní informace a před volbami v USA vystavil i elektronickou poštu Demokratické strany, kterou ukradli hackeři.

„Celá záležitost je podle mě naprosto směšná. Jak můžu být zájmová osoba, když nemám žádné vazby na Rusko," sdělil Farage deníku Daily Mail. „Nikdy jsem v Rusku nebyl a nikdy jsem s Ruskem nevedl žádné obchody," řekl.

„To je absurdní, skutečně absurdní," uvedl mluvčí UKIP. "Co si pamatuji, tak jediný ruský politik, se kterém Nigel strávil nějaký čas, je (šachový mistr a představitel ruské opozice) Garry Kasparov," dodal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek