Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Obří festival v Německu přerušila vážná teroristická hrozba. V areálu byly desetitisíce lidí

Obří festival v Německu přerušila vážná teroristická hrozba. V areálu byly desetitisíce lidí

Známý hudební festival Rock am Ring v německém Nürburgu organizátoři na výzvu policie okamžitě přerušili. Důvodem byla zjevně vážná teroristická hrozba. Hudební událost ročně navštěvují desetitisíce lidí. Policie přikázala jejich evakuaci.

„Máme konkrétní poznatky, které nasvědčují možné teroristické hrozbě. Intenzivně se věnujeme jejich prověřování,“ uvedla policie podle webu Welt.de.

Policie se nezmínila o konkrétní povaze hrozby – není zřejmé, odkud přišla a co se mělo v areálu stát. Vyhodnotila ji ale jako závažnou a nařídila okamžitou evakuaci. Ta podle svědectví lidí na sociálních sítích probíhá v poklidu. Lidé se podle reportérů odebrali ke stanům.

Rock am Ring dnes začal a byl plánovaný na celý nadcházející víkend. Organizátoři na sociálních sítích vyzvali lidi ke spolupráci a vyjádřili víru, že zítra bude masová hudební akce pokračovat podle plánu. Jisté to ovšem momentálně není.

Přerušit rockový festival Rock am Ring bylo nutné, řekl ministr vnitra spolkové země Porýní-Falc Roger Lewentz. V sobotu před polednem chce sdělit, zda může akce pokračovat. Rozhodnutí přerušit oblíbený festival nepadlo snadno, ale bylo nutné a shodli se na něm všichni policejní experti, dodal Lewentz. Podle něj je bezpečnost na prvním místě a na akci dnes bylo kolem 60 000 lidí.

Bezpečnostní opatření byla i s ohledem na nedávné události v Manchesteru od začátku akce na vysoké úrovni. V areálu a jeho okolí dohlíželo na pořádek přes tisíc policistů. 

Rock am Ring s víc než 30letou historií patří k největším evropských hudebním festivalům s desetitisícovou návštěvností. Letos na něj podle dostupných informací během tří dnů chtělo zamířit na 90 000 fanoušků. Lákadly dnešního programu byla vystoupení skupin Rammstein, In Flames nebo Simple Plan.

1080p 720p 480p 360p 240p
Život teroristů je nudný a zpackaný. Radikalizuje je pád na společenské dno, tvrdí expert

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek