Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Odveta za pitomce. Trump navrhl vlastnímu ministrovi, že ho poníží při IQ testu

Odveta za pitomce. Trump navrhl vlastnímu ministrovi, že ho poníží při IQ testu

Donald Trump by vyhrál, kdyby došlo na srovnání jeho inteligence s IQ šéfa americké diplomacie Rexe Tillersona. Sám americký prezident to prohlásil v rozhovoru, který zveřejnil časopis Forbes. Trump tak přidal další kapitolu do svého sporu s ministrem zahraničí, který hlavu státu podle americké televize označil za pitomce.

„Myslím, že je to falešná zpráva,“ prohlásil prezident o informaci NBC News z minulého týdne, podle níž Tillerson tituloval Trumpa nelichotivým výrazem letos v létě. Stalo se tak podle televizní stanice v době sporů mezi oběma politiky, kvůli nimž prý chtěl Tillerson dokonce rezignovat.

Pokud informace NBC News falešná není a Tillerson se hrubého výroku skutečně dopustil, pak „budeme muset srovnat IQ testy. A můžu vám říct, kdo vyhraje,“ řekl prezident americkému časopisu.

Podle amerických médií vedou Trump a Tillerson spor dlouhodobě, i když prezident nedávno prohlásil, že má v ministra zahraničí „totální důvěru“. Tillerson údajně nesouhlasí s politikou Bílého domu vůči Severní Koreji a Íránu, Trump zase o šéfovi diplomacie prohlásil, že jeho pokusy o dialog s Pchjongjangem jsou ztrátou času.

Tvrzení, že prestiž ministra zahraničí ohrožuje, Trump v rozhovoru pro Forbes odmítl. Jeho slova o IQ testu musel později žehlit Bílý dům, který ujišťoval, že je prezident mínil jen jako vtip. Sám Trump posléze novinářům řekl, že v Tillersona má důvěru.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek