Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ostrá slova vlivného amerického senátora. Putina označil za větší hrozbu než Islámský stát a volá po sankcích

Ostrá slova vlivného amerického senátora. Putina označil za větší hrozbu než Islámský stát a volá po sankcích

Americký senátor John McCain prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin představuje větší hrozbu pro světovou bezpečnost než teroristická organizace Islámský stát. Vlivný republikánský kongresman se tak vyjádřil v rozhovoru s australskou televizí ABC. McCain, který Austrálii navštívil cestou na bezpečnostní summit v Singapuru, v rozhovoru rovněž varoval, že Senát prosadí sankce vůči Moskvě kvůli jejímu údajnému vměšování do amerických voleb.

 

„Domnívám se, že (Putin) je prvořadou a nejvýznamnější hrozbou, dokonce větší než Islámský stát,“ řekl McCain, který je dlouhodobým kritikem amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Podle McCaina nejsou důkazy o tom, že by se Rusům podařilo změnit výsledek amerických voleb, neustále se ale o vměšování do voleb v zahraničí snaží, včetně nedávných voleb francouzských.

„Vnímám Rusy jako zdaleka největší problém... Proto musíme zpřísnit sankce,“ dodal McCain, který působí jako šéf senátního výboru pro ozbrojené složky.

Z Ruska se přitom ozývá údiv nad vývojem vzájemných vztahů. Moskva je prý znepokojena, že za nové americké vlády prezidenta Donalda Trumpa stále ještě nedošlo k žádnému vážnějšímu posunu. Uvedl to náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

„Skončila doba, kdy předchozí vláda v USA dovedla naše vztahy na nejnižší bod, na bod mrazu. Ale nové období, období kontaktů a součinnosti s Trumpovou vládou se dosud nevyznačuje vážnými změnami k lepšímu. To v nás budí jisté znepokojení,“ řekl ruský diplomat podle agentury TASS.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek