Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pákistán nechá Terezu dál sedět ve vazbě. K soudu ji dnes nepřevezli

Pákistán nechá Terezu dál sedět ve vazbě. K soudu ji dnes nepřevezli

Pákistánský soud dnes prodlouží vazbu Češce zadržené před dvěma týdny na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Ve věznici zatím zůstane do konce ledna. Rozhodnutí padne na základě předložených dokumentů, jednadvacetiletá Češka dnes k soudu předvedena nebyla.

"Soud o prodloužení formálně rozhodne v průběhu dneška, teď to zatím není. Bylo oznámeno, že to tak dneska bude," řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová na základě informací od zástupkyně české ambasády. Tereza se dnes před soudem neobjevila.

Místní policie totiž stávkuje kvůli potyčkám se studenty na Paňdžábské univerzitě, při kterých bylo mnoho strážců zákona zraněno. Právě kvůli tomu policisté Terezu k soudu nepřivedli a jednání tak muselo být odročeno na 30. ledna, informuje Blesk.cz.

Dívka české diplomacie zůstává Tereza ve věznici v Láhauru. Před stejný soud by měla znovu předstoupit na konci ledna, kdy se bude opět rozhodovat o dalším pokračování vazby.

1080p 720p 360p
Štrunc: Rozhovor s Pavlem Novotným o případu Češky zadržené v Pákistánu s 9 kilogramy heroinu

V úterý Valentová uvedla, že Češka se v Láhauru setkala s českým honorárním konzulem, dostala vzkazy od rodiny a balíček se základními potřebami. Dívka má k dispozici právníka, podle mluvčí je na tom zdravotně dobře a na podmínky ve věznici si nestěžovala.

Pákistánští celníci ženu zadrželi 10. ledna, údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Devět kilogramů drogy našli v jejím kufru. Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle českého ministerstva zahraničí zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

Prezidentské volby: komplexní zpravodajství na INFO.CZ >>>