Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Papež vyhlásil kampaň, která má zlomit odpor k uprchlíkům

Papež vyhlásil kampaň, která má zlomit odpor k uprchlíkům

Papež František na Svatopetrském náměstí vyhlásil dvouletou kampaň Sdílejme cestu, jejímž cílem je ulehčit úděl imigrantů, napsala agentura Reuters. Vatikán tím reaguje na protiimigrační nálady, jež ve Spojených státech i v Evropě nabývají na síle. Kampaň vybízí k tomu, aby se lidé s migranty osobně setkávali, vyslechli je a oprostili se od statistiky zastřené negativními stereotypy, uvedla agentura AP.

Papež František, jehož rodiče imigrovali do Argentiny, vyzval jedince i vlády, aby migranty vítali a sdíleli s nimi jejich tíživou situaci. Kampaň podněcuje místní komunity, aby zprostředkovávaly setkání mezi migranty a těmi, kteří se jich bojí nebo je očerňují.

Dvouletou kampaň povede vatikánská Caritas Internationalis, jež na celém světě zastřešuje katolické charitativní organizace. „Podívejte se jim do očí, vyslechněte, proč opustili své domovy a jaká byla jejich cesta. Pohlédněte na skutečné lidi, kteří jsou zastření statistikami a děsuplnými povídačkami,“ vyzval šéf organizace Caritas, kardinál Luis Antonio Tagle. I jeho dědeček byl imigrant: do filipínské Manily přišel z Číny. „Nezavírejte dveře před lidmi, kteří mohou společnost obohatit,“ vzkázal dále Tagle politikům.

Kampaň reaguje na protiimigrační nálady, jež v Evropě i ve Spojených státech narůstají.

V nedělních volbách v Německu skončila na třetím místě protiimigrační a protiislámská Alternativa pro Německo (AfD), která ztělesňuje veřejné znepokojení nad více než milionem migrantů, kteří do země za poslední dva roky přišli.

Italská protiimigrační Liga severu slíbila, že pokud po volbách napřesrok skončí ve vládní koalici, rázně proti imigraci zakročí.

Papež František tento měsíc uvedl, že doufá, že americký prezident Donald Trump znovu zváží své rozhodnutí ukončit program přidělování víz a pracovních povolení mladým přistěhovalcům (DACA).

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek