Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Papež vyhlíží schůzku s Trumpem. Rozdílné názory si chce s prezidentem USA vyříkat „upřímně“

Papež vyhlíží schůzku s Trumpem. Rozdílné názory si chce s prezidentem USA vyříkat „upřímně“

Papež František ujistil, že bude při setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem 24. května ve Vatikánu hovořit „upřímně“ o jejich rozdílných názorech. Zároveň však doufá, že najde „pootevřené dveře“ pro dialog se šéfem Bílého domu, informovala agentura Reuters. Podle agentury AP však papež, který hovořil s novináři na palubě letounu při odletu z Portugalska, také řekl, že se nebude pokoušet Trumpa přimět ke změkčení své politiky v oblastech imigrace nebo životního prostředí.

Papež František dnes v portugalské Fátimě svatořečil dva pasáčky, jimž se před 100 lety údajně zjevila Panna Marie. Při návratu z Portugalska se rozhovořil také o nadcházejícím setkání s americkým prezidentem.

Papež ujistil, že vůči němu bude upřímný v debatě o tématech, jako jsou imigrace nebo klimatické změny, na které mají ostře odlišné názory. Zároveň však František řekl, že bude k Trumpovi přistupovat s otevřenou myslí a nebude o něm vynášet soudy, dokud si poprvé osobně nevyslechne jeho názory.

„I když někdo uvažuje odlišně, musíme být velmi upřímní v tom, co si každý z nás myslíme,“ řekl papež František. Dodal, že najde „alespoň pootevřené dveře“ pro dialog s Trumpem, aby tak mohli přispět ke světovému míru.

Loni se papež o tehdy ještě prezidentském kandidátovi Trumpovi nevyjádřil příliš lichotivě, když prohlásil, že křesťanem není člověk, který chce stavět zeď podél americko-mexické hranice.

Zatímco Trump nedávno podepsal dekret, kterým ukončil ekologické regulace svého předchůdce Baracka Obamy, papež považuje za jedno ze svých hlavních témat ochranu životního prostředí a silně se přiklání k názoru, že globální oteplování má z větší části na svědomí člověk.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek