Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pátrání po MH370 po třech letech končí. Záhada zmizelého letu se možná nikdy nevyjasní

Pátrání po MH370 po třech letech končí. Záhada zmizelého letu se možná nikdy nevyjasní

Úřady Malajsie, Číny a Austrálie informovaly rodiny cestujících z letu MH370, který před téměř třemi lety zmizel z radarů, že pátrání po vraku malajsijského letadla končí. Poslední mise skončila stejně jako ty předchozí bez úspěchu. 

"Dnes se z podvodního pátrání vrátila poslední loď, let MH370 společnosti Malaysia Airlines se na 120 tísících metrů čtverečních Indického oceánu nepodařilo najít," stojí ve společném prohlášení ministrů dopravy pro pozůstalé. 

"Přestože jsme použili ty nejnovější vědecké poznatky, nejmodernější technologii a vyslechli rady těch největších odborníků v oborů, bohužel jsme vrak nelokalizovali."

Letadlo s 239 lidmi na palubě zmizelo z radarů 8. března 2014, krátce poté co odstartovalo z Kuala Lumpuru do čínského Pekingu. Předpokládá se, že ztroskotalo právě v Indickém oceánu. 

Vyšetřovatelé před časem doporučili, aby se oblast pátrání rozšířila o dalších 25.000 kilometrů čtverečních severním směrem, australské úřady ale na požadavek nepřistoupily. Dosavadní hledání stroje z letu MH370 vyšlo na 160 milionů dolarů, další teď úřady navzdory žádostím rodin neinvestovaly.

Podmořské pátrání nevyneslo na světlo žádné stopy. Na plážích ostrova Mauricius, na břehu Tanzanie či francouzského ostrova Réunion se ale našly trosky, u nichž se potvrdilo, že pocházejí ze zmizelého letounu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek