Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Po 10 letech od zmizení malé Maddie přichází převratný zlom ve vyšetřování. Co se jí stalo?

Po 10 letech od zmizení malé Maddie přichází převratný zlom ve vyšetřování. Co se jí stalo?

3. května si rodiče McCannovi z Velké Británie připomenou smutné výročí. Jejich tehdy tříletá dcera Madeleine zmizela z apartmánu na dovolené v portugalském Algarve, kde spala i se svými dvěma sourozenci, zatímco její rodiče seděli v restauraci asi 40 metrů daleko. Pátrání po blonďatém děvčátku její rodiče nikdy nevzdali. Nyní je vyšetřování dovedlo k novému závěru. Dívka mohla být „unesena pro bohatou rodinu“ z Blízkého východu. O zlomu v případu informoval britský deník The Telegraph. 

Madeleine McCannová mohla být unesena obchodníky s otroky a prodaná bohaté rodině, myslí si bývalý marocký policista. Soukromí detektivové, kteří si McCannovi najali, věří, že byla Madeleine propašována trajektem z Portugalska do Afriky.

Například gangy v západoafrické Mauretánii jsou známé právě tím, že zde za horentní sumy peněz končí nezletilí v rukou bohatých lidí z Blízkého východu. „Mauretánská linka je určitě možnost a musí být prozkoumána,“ řekl pro deník Mirror bývalý detektiv Scotland Yardu Collin Sutton. Zda to policie během vyšetřování udělala, ale není známé.

„Pokud by někdo chtěl dostat tříleté dítě do Afriky, je to jasně viditelná cesta. Infrastruktura a kontakty pro pašování lidí zde určitě jsou,“ dodává Sutton.

Možné zmizení Madeleine směrem do Mauretánie naznačuje i stopa serveru Crimestoppers, pro který jeden z turistů uvedl, že viděl dívku podobnou Madeleine na trajektu na cestě ze španělské Tarify do marockého Tangieru. O dva dny později měla být dívka viděna s mužem na čerpací stanici vedle hotelu v Marrákeši.

Deníku Mirror se svěřili i manželé z Británie, kteří žijí ve Španělsku. Mari Olliová si všimla malé dívky v modrém pyžamu, která vypadala smutně a ptala se, jestli „může brzy vidět maminku“. Olliová o tom informovala jak britské, tak portugalské úřady a podala výpověď také pro detektivy ze Scotland Yardu. „Snažím se nepřemýšlet o tom, co jsem mohla udělat. Jediná věc, o které jsem stále přesvědčena, je, že to byla Madeleine,“ svěřila se Olliová.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek