Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Po 30 letech konec. Société Générale vzkázala Le Penové, ať si Národní fronta vede účty jinde

Po 30 letech konec. Société Générale vzkázala Le Penové, ať si Národní fronta vede účty jinde

Francouzská banka Société Générale požádala krajně pravicovou stranu Národní fronta (FN), aby převedla veškeré své účty v této finanční instituci jinam. Informují o tom dnes francouzská média. Důvod podle nich banka neuvedla. Předsedkyně FN Marine Le Penová označila krok finančního ústavu za perzekuci. Strana měla v Société Générale účty asi 30 let.

Banka zahájila proces uzavírání účtů FN už v červenci. V prohlášení uvedla, že důvod nesdělí kvůli "bankovnímu tajemství a důslednému dodržování stávajících předpisů".

Pokladník strany Wallerand de Saint-Just řekl, že strana se rozhodnutí Société Générale snažila zvrátit a obrátila se kvůli tomu i na mediátora banky. "Vše bylo marné," uvedl pokladník FN.

Kandidátka Národní fronty Le Penová neuspěla v letošních prezidentských volbách a strana propadla později i v parlamentních volbách. Podle průzkumů veřejného mínění se nacionalistické straně, která je navíc vnitřně rozdělená, nedaří představovat hlavní opozici proti vládě prezidenta Emmanuela Macrona.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek