Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Po té ráně jsme se všichni schoulili," fotbalisté Dortmundu jsou v šoku, chtějí ale hrát

„Po té ráně jsme se všichni schoulili," fotbalisté Dortmundu jsou v šoku, chtějí ale hrát

Tři exploze vybuchly vedle autobusu fotbalistů Dortmundu při cestě na čtvrtfinálový zápas Ligy mistrů s Monakem. Střepy, které se vysypaly z oken zranily obránce Marca Bartru, ten musel podstoupit operaci ruky. Ostatní sportovci vyvázli bez zranění. Přiznávají, že jsou v šoku. Chtějí ale hrát dál. 

Brankář Dortmundu Roman Bürki seděl ve chvíli výbuchu vedle Bartry. „Seděl jsem v zadní řadě vedle Marca Bartry, kterého pořezaly střepy z okna. Po výbuchu si všichni kryli hlavu a ti, co mohli, si lehli na zem. Nevěděli jsme, jestli budou další exploze," řekl Bürki švýcarskému listu Blick. 

Policie byla podle něj rychle na místě. „Všichni jsou v šoku, na fotbal v té chvíli nikdo nepomyslel," dodal gólman.

Incident se stal necelé dvě hodiny před plánovaným výkopem. „Hráči jsou v bezpečí. Na stadionu a kolem něj nehrozí žádné nebezpečí," informovala Borussia na svém twitterovém účtu krátce po explozích.

720p 480p 360p 240p
„Dortmund, Dortmund!“ Autobus týmu poškodily exploze, fanoušci konkurence mu vyjádřili podporu

„Tady na stadionu není žádný důvod k panice," řekl fanouškům hlasatel. Podle policejní mluvčí fanoušci do půl hodiny opustili stadion a jejich odchod se obešel bez problémů. Příznivci Monaka v ochozech skandovali „Dortmund" na podporu domácího klubu. Fanoušci Borussie jim poté, co vedení UEFA zápas o den posunulo, prostřednictvím sociálních sítí nabízeli nocleh.

„Hráči to dají stranou a budou schopni podat obvyklý výkon," je přesvědčen předseda dortmundského klubu Reinhard Rauball. „Nejhorší by bylo, kdyby ti, co ten útok zosnovali, dosáhli svého," uvedl.

Příčina výbuchu se stále zjišťuje. Policie řekla, že pracuje s verzí, že výbušniny byly závažného charakteru. Tomu, že by šlo o teroristický čin, ale zatím podle bezpečnostních zdrojů agentury DPA nic nenasvědčuje. 


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek