Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Poblíž centrály americké NSA se střílelo, jeden zraněný

Poblíž centrály americké NSA se střílelo, jeden zraněný

Jeden člověk byl zadržen a alespoň jeden policista utrpěl zranění při střelbě u vjezdu ke kancelářím americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA). Úřady incident ve Fort Meade vyšetřují a nebezpečí na místě podle nich nehrozí.

Na záběrech amerických televizí byl vidět černý sportovní vůz poblíž vjezdu do areálu NSA s rozbitým předním sklem, patrně po zásahu ze střelné zbraně. Podle všeho naboural do jedné z bariér po straně příjezdové cesty. Činitelé bezpečnostních složek ihned detaily o incidentu nesdělili, a není tak jasné, zda střílel podezřelý, jehož zadržení potvrdil mluvčí centrály NSA, nebo strážci zákona.

„Policisté NSA a místní policie se zabývají incidentem, který se odehrál dnes ráno při jednom z chráněných vjezdů pro motorová vozidla. Situace je pod kontrolou a bezpečnostní hrozba pominula,“ uvedla NSA na twitteru. Události prošetřuje také Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Kvůli vyšetřování je uzavřená dálnice 32 vedoucí kolem areálu NSA.

Podle prvních zpráv byly při střelbě zraněny tři osoby. Mluvčí místní policie následně uvedl, že jeden policista byl se zraněními převezen od nemocnice.

O incidentu už byl informován prezident Trump. „Myslíme na všechny zasažené a modlíme se za ně," uvedla mluvčí Bílého domu Lindsay Waltersová.

NSA patří mezi hlavní zpravodajské agentury Spojených států. Zabývá se monitorováním nepřátel americké vlády, a to zejména prostřednictvím technologických nástrojů, jakým je například sledování aktivit na internetu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek