Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pobouření Australané: Muslimské dívky na billboardy nepatří

Pobouření Australané: Muslimské dívky na billboardy nepatří

Měla to být reklama na nejdůležitější svátek v zemi. Teď už ji ale na ulicích nikdo nenajde. Billboard s dvěma dívkami v hidžábu na pozadí s australskou vlajkou se společnost propagující Den Austrálie rozhodla stáhnout, reakce obyvatel prý byly příliš negativní.

Podle státu Victoria do firmy QMS přišly hrubé a výhružné stížnosti. Konkrétní reakce společnost odmítla zveřejnit, napsala britská televize BBC.

Propagační akce, kterou si objednala australská vláda, se stala předmětem internetových diskuzí. Vzdáleně to připomíná případ černošského modela na letácích Lidlu v Česku.

Fotky billboardu sdílely na facebooku především krajně pravicové skupiny. Podle některých diskutérů obrázek neodráží skutečný Den Austrálie a jedná se o propagandu. Politická korektnost prý překročila své meze.

„Vládní protiaustralská propaganda se vymyká kontrole! Jediná australská věc těchto lidí je zřejmě jejich umístění,“ píše jeden z diskutujících.

Vedení společnosti proto billboardy odstranilo a část Australanů to přijala pozitivně. „Billboard stáhly. Vítězství!" oslavovala Kim Vuga. 

Mnozí ale reklamu bránili, Austrálie je podle nich hrdým multikulturním národem. „Pokud nemohu oslavit Den Austrálie s těmito úžasnými australskými kolegyněmi, tak to slavit nebudu," napsal například Richard Tuffin na twitteru. 

Ministr pro multikulturní záležitosti státu Victoria Robin Scott vyjádřil svoje zklamání nad tím, že minorita napadá hrdé Australany. „Každý, kdo to považuje za vítězství, by si měl osvěžit pravý význam Dne Austrálie,“ upozornil ministr na fakt, že Den Austrálie připadající na 26. ledna připomíná první den vylodění vyhoštěnců z Velké Británie v roce 1788. „Je to o tom, aby lidé společně oslavili rozmanitost, která tento stát i tuto zemi dělá skvělou,“ řekl.

Richard Di Natale, lídr levicové strany Zelených, na Twitteru prohlásil, že je nenávistnou kampaní znechucen. „V australské společnosti není pro rasismus místo,“ napsal. 

Fotka dvou dívek v hidžábu nepocházela ze studia či fotobanky. Byla pořízena v ulicích Melbourne při loňských oslavách Dne Austrálie. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek