Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Počkal, až ho obklíčí a pak se odpálil. V Damašku útočili sebevražední atentátníci v autech

Počkal, až ho obklíčí a pak se odpálil. V Damašku útočili sebevražední atentátníci v autech

Útoky sebevražedných atentátníků v Damašku mají na svědomí nejméně 18 obětí na životech. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Agentura AP píše o nejméně osmi mrtvých a 12 zraněných, zatímco agentura Reuters uvádí, že přišlo o život sedm lidí a třináct osob bylo zraněno.

Úřady v Damašku brzy ráno sledovaly tři auta se sebevražednými atentátníky. Dvě z nich se jim na silnici, která vede k letišti, podařilo zlikvidovat. Třetí atentátník však vjel do centra města a odpálil nálož, když byl obklíčen. Exploze na náměstí Tahrír způsobila nejen ztráty na životech, ale také značné hmotné škody.

SOHR agentuře AFP sdělila, že při útocích přišlo o život 18 lidí, včetně nejméně sedmi členů provládních sil a dvou civilistů.

„Slyšeli jsme střelbu okolo 06:00 (04:00 SELČ) a následně výbuch, který zničil okna okolních domů,“ řekl agentuře AFP Muhammad Tináví, který žije u náměstí Tahrír, kde útočil třetí atentátník.

Od začátku války v Sýrii v roce 2011 zůstal Damašek, kde sídlí vláda prezidenta Bašára Asada, ostrými boji nedotčen. Sebevražední atentátníci však ve městě spáchali několik útoků, při kterých zabili desítky osob.

Je to již druhý podobný útok u syrského hlavního města v posledních měsících. Na konci května auto naplněné výbušninami explodovalo u Damašku na silnici k mezinárodnímu letišti. Vůz vybuchl v okamžiku, kdy se blížil ke kontrolnímu stanovišti vládních jednotek. Zemřeli tehdy dva lidé, zřejmě atentátníci.

V březnu si série čtyř teroristických útoků v Damašku vyžádala více než 100 životů. Ke dvěma z nich se přihlásila bývalá odnož teroristické sítě Al-Káida.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek