Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Podivné novinky kolem vraždy Kimova bratra: do márnice se někdo chtěl vloupat, vyšetřují i diplomata

Podivné novinky kolem vraždy Kimova bratra: do márnice se někdo chtěl vloupat, vyšetřují i diplomata

Malajsijské úřady pokračují ve vyšetřování vraždy Kim Čong-nama, bratra severokorejského diktátora. Nově se jim podařilo dopadnout dva podezřelé – jeden z nich je přímo tajemníkem velvyslanectví Severní Koreje v Malajsii a druhý je napojený na severokorejskou leteckou společnost Air Koryo. Oba skončili u výslechu. Malajsijská polici taky hledá pachatele, který se pokusil vloupat do přísně střežené márnice s tělem zavražděného muže.

 

„Věděli jsme, že proběhly pokusy proniknout do nemocniční márnice. Museli jsme přijmout bezpečnostní opatření,“ řekl šéf malajsijské policie Khalid Abu Bakar s tím, že jakékoliv zásahy jsou nepřípustné. Márnici kvůli tomu hlídaly i zvláštní malajsijské jednotky, později je vystřídala soukromá agentura.

Podle jeho prohlášení zůstává mezi podezřelými severokorejský diplomat a muž napojený na tamní aerolinky v Malajsii. V souvislosti s vraždou už malajsijské úřady zatkly dvě ženy, přítele jedné z nich a minulý pátek Severokorejce Ri Čong-čchola, který žije v Malajsii. Policie pátrá po dalších čtyřech občanech Severní Koreje, kteří z Malajsie odjeli v pondělí, kdy byl Kim Čong-nam otráven.

Kim Čong-nam byl zavražděn na letišti v malajsijském hlavním městě Kuala Lumpuru. Dvě ženy ho otrávily jedovatou látkou, kterou mu vetřely do obličeje, když čekal na svůj let, což zachytily i letištní kamery. Jižní Korea z atentátu obvinila severokorejské agenty.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek