Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Podvodník předstíral, že při požáru v Londýně přišel o rodinu. Soud ho poslal do vězení

Podvodník předstíral, že při požáru v Londýně přišel o rodinu. Soud ho poslal do vězení

Muž předstíral, že při požáru bytového domu Grenfell Tower v Londýně přišel o ženu a syna. Získal tak 12.500 liber (téměř 360.000 korun) z fondu pro oběti tragédie. Soud Anha Nhu Nguyena poslal na 21 měsíců do vězení, informovala agentura AFP.

Třiapadesátiletý muž loni v detailní zprávě vylíčil, jak při útěku z hořící budovy ztratil svou ženu a dítě na zakouřené chodbě z očí. Mezi přeživšími je pak prý již nenašel. Uvedl rovněž, že při požáru domu se sociálními byty přišel o veškerý svůj majetek, a následně se přihlásil o odškodné, které dostávali zranění a pozůstalí po obětech.

Anh Nhu Nguyen se dokonce spolu s dalšími lidmi, které požár Grenfell Tower postihl, setkal s princem Charlesem, upozornil zpravodajský web BBC.

Policii, které byly nápadné nesrovnalosti v jeho výpovědi, se podařilo zjistit, že v budově nikdy nebydlel, nebyl po požáru ošetřován v žádné z nemocnic a dokonce ani nikdy neměl manželku či syna.

Podle britských médií je odsouzený muž původem z Vietnamu znám jako notorický podvodník. Své činy páchal pod sedmnácti různými krycími jmény. Osmadvacetkrát byl odsouzen - kromě podvodů také za krádeže a ublížení na zdraví.

Požár, který loni v červnu zachvátil obytnou budovu Grenfell Tower v londýnské čtvrti Kensington, si vyžádal 71 obětí. Příčinou neštěstí byla vadná chladnička. Po celé Británii v souvislosti s tragédií identifikovali stovky budov s podobným nevhodným obložením, které přispělo k rychlému šíření ohně po Grenfell Tower. Ohořelé torzo budovy by mělo být na konci letošního roku strženo.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek