Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pokrytectví zelené političky. Ministryni vyfotili, jak přesedá z luxusního Audi do ekologického vozu

Pokrytectví zelené političky. Ministryni vyfotili, jak přesedá z luxusního Audi do ekologického vozu

Ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko zastává Sylvia Löhrmannová už téměř sedm let post ministryně školství a současně je tamní vicepremiérkou. Jejím mateřským uskupením je strana Zelených, což se ale podle jejího politického protivníka Thomase Eusterfeldhause tak docela neshoduje s jejím preferovaným výběrem dopravních prostředků.

Muži, který je blízkým spolupracovníkem dvou poslanců parlamentu Severního Porýní-Vestfálska, se při běžném pohledu z okna naskytl pozoruhodný obrázek. Viděl totiž ministryni za Zelené Sylvii Löhrmannovou, jak přijíždí vozem Audi A8, zastavuje a na vedlejší silnici prazvláštně přesedá do hybridního auta se svou podobiznou.

Situaci pohotově nafotil a umístil na svůj profil na Twitteru. „Dvojí morálka Zelených: Nejprve přijet parádní Audi A8 a pak rychle kvůli voličům přesednout do hybridního vozu šetrného k životnímu prostředí,“ popsal svůj snímek na sociální síti Thomas Eusterfeldhaus.

Ministryně ale na sociální síti bleskurychle kontrovala. V odpovědi vysvětlila, co ji k jednání vedlo. Uvedla, že Audi A8 má k dispozici jako služební auto, jehož provoz se platí z veřejných peněz. Když vyrážela za voliči, přesedla do hybridního vozu se svým portrétem, jehož provoz si hradí sama, vysvětluje politička.

„Naopak! Čisté oddělení provozu služebního vozu ministryně a vozu používaného v rámci předvolební kampaně. Tak, jak se to patří,“ napsala na Twitter v odpovědi Thomasi Eusterfeldhausovi. „A jen tak na okraj: Pro tajnou výměnu bych si asi vybrala jiné místo, ne???,“ dodala později politička v narážce na to, že byl snímek jejího přesedání pořízen v obytné čtvrti uprostřed bílého dne.

Nakonec to vypadá, že si to u voličů zkomplikovali sami politici z CDU, konkrétně pak její předseda v Severním Porýní-Vestfálsku Armin Laschet. Ten totiž za voliči jezdí autobusem, jak na Twitteru připomněli někteří uživatelé sociální sítě. Spotřeba takového Neoplanu i v nejnovější verzi splňující normu EURO 6 činí 20 litrů na 100 kilometrů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek