Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pokus zabít fotbalisty Dortmundu není ojedinělý. Podívejte se na dalších 5 případů

720p480p360p240p

Tři exploze vybuchly v těsné blízkosti autobusu s hráči Dortmundu, kteří zrovna mířili na čtvrtfinálový zápas Ligy mistrů s Monakem. Španělský obránce Marc Bartra je zraněný, akustické trauma a šok má také jeden z policistů. Motiv útoku, který byl podle policistů cílený, zatím není jasný. Na místě se ale podle státní zástupkyně našel dopis, kterým se neznámý pachatel hlásí k činu. Jeho pravost se zatím nepodařilo ověřit. Útoků na fotbalisty v posledních letech přibývá, připomeňte si ty ostatní.

Útok na na mistrovství Afriky, 8. leden 2010

Útočník střílel ze samopalu na autobus tožské reprezentace na mistrovství Afriky v Angole. Při útoku přišli o život tři lidé včetně dvou členů tožského mužstva, dalších osm tožských fotbalistů bylo zraněno. Po útoku tožská reprezentace účast na šampionátu zrušila. K útoku na fotbalisty se přihlásila separatistická skupina Fronta za osvobození enklávy Cabinda (FLEC), bojující za osamostatnění stejnojmenné angolské provincie.

Teroristické útoky v Paříži zasáhly i fotbalový stadion, 13. listopad 2015

Tři muži se večer odpálili poblíž fotbalového stadionu Stade de France v Paříži, kde se zrovna hrál přátelský fotbalový zápas mezi Francií a Německem. Mezi návštěvníky byl i francouzský prezident François Hollande. Kromě tří útočníků zahynul jeden člověk. Byla to první oběť série šesti teroristických útoků ve francouzské metropoli, při kterých zahynulo 130 lidí a sedm atentátníků. K útokům se přihlásil Islámský stát (IS).

Další rozba výbuchu nastadion po pařížských útocích, 17. listopad 2015

Kvůli hrozbě možných útoků byly čtyři dny po teroristických útocích v Paříži zrušeny dva přípravné fotbalové zápasy Německo - Nizozemsko v Hannoveru a Belgie - Španělsko v Bruselu. Prezident policie v Hannoveru Volker Kluwe agentuře DPA řekl, že pokyn ke zrušení byl vydán kvůli hrozbě výbuchu. „Měli jsme konkrétní informace, že někdo chce na stadionu odpálit trhavinu." Zápas měli přímo na tribuně sledovat kancléřka Angela Merkelová a další členové německé a nizozemské vlády.

Zrušené zápasy po teroristických útocích v Bruselu, 23. březen 2016

Přípravné utkání mezi fotbalisty Belgie a Portugalska, jež se mělo hrát 29. března na bruselském Stadionu krále Baudouina, bylo po teroristických útocích v Bruselu 22. března zrušeno. Při dvou sebevražedných útocích, ke kterým se přihlásilo opět hnutí Islámský stát (IS), zemřelo 32 lidí. Přípravné utkání bylo poté přeloženo na půdu soupeře do Leirie.

Exploze na stadionu v Istanbulu, 10. prosinec 2016

Při dvou explozích u fotbalového stadionu istanbulského klubu Besiktas zahynulo 45 lidí a více než 150 bylo zraněno. Většinu obětí tvořili policisté. K útoku se přihlásila radikální kurdská skupina Sokoli osvobození Kurdistánu (TAK).

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek