Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policie zatkla faráře i šéfa charity. Spolupracovali prý s mafií a vydělávali na migrantech

Policie zatkla faráře i šéfa charity. Spolupracovali prý s mafií a vydělávali na migrantech

Italská policie pozatýkala na jihu země v rámci razie proti mafii sedm desítek lidí, včetně šéfa místní charity a tamního faráře. Podezírá je mimo jiné z korupce a profitování na uprchlickém táboře v jihoitalské Kalábrii. Podle agentury ANSA o tom dnes informovala italská policie.

Na pět set policistů se v noci na dnešek účastnilo rozsáhlé razie v Kalábrii, která byla zaměřena proti klanu Arena z mafie 'Ndrangheta. Zatčeno bylo 68 lidí, včetně Leonarda Sacca (35), vedoucího katolické charity Misericordia, která ve městě Isola Capo Rizzuto spravuje uprchlický tábor. Podle italského tisku byl zatčen i místní farář.

Policie podezírá zatčené osoby mimo jiné z korupce, podvodu a zpronevěry veřejných peněz. Klan Arena údajně řadu let profitoval ze zakázek pro migrační středisko ve městě Isola Capo Rizzuto, kde je nyní ubytováno na 1500 lidí.

V uprchlických střediscích žije v celé Itálii podle agentury AFP nyní asi 175.000 migrantů. Tato zařízení spravují různé organizace, ale financuje je stát.

Počet migrantů, kteří připlouvají přes Středozemní moře z Afriky do Itálie, letos výrazně stoupl. Podle italského ministerstva vnitra jich od začátku letošního roku dorazilo do Itálie 45.100, což je zhruba o 44 procent více než za stejné období loňského roku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek